piątek, 21 kwietnia 2017

Jak korzystać z promocji?Zapraszam Was na post w którym przedstawię kilka oczywistych faktów które mogą ułatwić korzystanie z promocji, wyprzedaży lub obniżek cen.
 
1.     Czy jest mi to potrzebne?

Samodzielnie przemyśl czy akurat danej rzeczy potrzebujesz oraz w ciągu jakiego czasu będziesz potrzebować danego artykułu.2.     Czy i kiedy będę używać?

Jeśli masz np. 100 opakowań lakieru do paznokci, to zastanów się czy potrzebujesz 101 buteleczki.

Patrząc z drugiej strony jeśli masz dobrany kolor podkładu i ulubioną markę to mniej więcej wiesz na ile wystarczy Ci jedna buteleczka. Jesteś w stanie ocenić czy kupno dwóch opakowań podkładu jest dobrą decyzją.

3.     Czy się to opłaca?

Stawiaj na rozpoznanie rynku. Przejrzyj oferty online i stacjonarne. Czasami zamówienie dwóch 2-3 sztuk tej samej rzeczy online pozwala zaoszczędzić dużo (chodzi o pełną cenę) więcej niż stacjonarnie w czasie promocji.

4.     Data ważności.

Jeśli masz dany artykuł z datą przydatności, zastanów się czy dasz radę go zużyć przed upływem daty ważności.

5.     Częstotliwość promocji.

Pewne artykuły są dość często dostępne w promocji i bezcelowe jest robienie ich zapasów.

6.     Czy promocja jest dobra w stosunku do promocji konkurencji?

Dzisiejszych czasach rynek polski ma silną konkurencję. Jest w czym wybierać. Tylko jest jedno pytanie, czy chce Ci szukać najlepszej oferty na rynku (czy masz na to czas i chęć).

7.     Czy dostawa jest darmowa oraz czy udanie się do sklepu stacjonarnego jest opłacalne?

W przypadku darmowej (lub płatnej) dostawy, wysyłka czasami jest bardziej opłacalna niż udanie się do sklepu stacjonarnego.

 Np. żeby udać się do galerii handlowej muszę kupić bilety (jeden do, drugi z), ewentualnie muszę poświęcić po 25 minut spaceru w każdą stronę. Jeśli udam się do galerii z Łukaszem to koszt 11,60 zł plus poświęcony czas. Jeśli zamówię online zapłacę 13 zł ale zaoszczędzę czas i kupno niepotrzebnych rzeczy (czasami mam napady sroki – kupuje ładne rzeczy).


Kupowanie czegokolwiek nie jest prostą sprawą. Można zaoszczędzić na wszystkim nie tracąc na jakości. Wystarczy poświęcić trochę czasu na rozeznanie i przemyślenie nad każdym zakupem.

 Lubicie promocje?

Cicha – PoCichemu.