piątek, 10 lutego 2017

Dlaczego piszę mało komentarzy?Czytam dużo postów na różnych blogach. Często przeglądam listę czytelniczą. Szukając opinii o danym kosmetyku czy jakiegoś przepisu zaglądam na inne blogi. 
Mimo, że dany post jest dla mnie wartościowy jest mi bardzo ciężko napisać komentarz. Nie lubię pozostawiać suchych komentarzy. Zamiast pisać pusty i nijaki komentarz, po prostu tego nie robię. 

Czuję się zobowiązana kiedy osoba która ma bloga zostawi mi komentarz. Wypadałoby się odwdzięczyć tym samym. Odczuwam pewną presję, nie wiem jak się wtedy zachować. Pisząc każdy komentarz staram się aby autor bloga czuł, że przeczytałam post, że tekst był dla mnie pomocny. Osobiście stwierdzam, że słabo mi idzie pisanie komentarzy.  Mam wrażenie, że moje komentarze  nic nie wnoszą. 

Z drugiej strony sama nie lubię jak ktoś zostawi mi komentarz z 4 słów, taki który nic nie wnosi i wygląda jakby ktoś nawet nie czytał moich postów. Wygląda to tak jakby pisał tylko po to aby abym zajrzała na jego blog. Nie chcę, aby ktoś czuł się tak jak ja. 

Patrząc dalej, nie umiem rozróżnić kiedy ktoś piszę komentarz taki bo tak wyraża myśli a kiedy robi to tylko po to aby odwzajemnić wizytę na jego/jej blogu.

Komentarze to dla mnie trudna sprawa. O ile odpisywanie na komentarze pozostawione na moim blogu po dłuższym zastanowieniu nie jest aż takie trudne to pisanie wartościowych komentarzy na innych blogach jest trudne. Nie chcę, aby ktoś mnie odbierał moje komentarze tylko w formie „zaproszeń na mojego bloga”. 

Podsumowując pisanie wartościowych komentarzy jest dla mnie trudne. Często czytam bardzo ciekawe wpisy, które wyczerpują temat i nie widzę sensu pisania komentarza dla komentarza.

Jak to jest u Was? 

Cicha – PoCichemu.