środa, 7 września 2016

Czasu nie kupisz.Czasu nie kupisz, a może jednak kupisz.

Ciągle słyszymy, że czasu nie da się kupić. Każdy człowiek ma jakieś pomysły w głowie do zrealizowania, jednak nie zawsze ma czas na ich zrealizowanie. Czy czas da się kupić? Moim zdaniem tak, da się kupić czas. W Polsce większość ludzi skupia swoją uwagę i poświęca czas na wygenerowanie pieniędzy, aby zapewnić sobie i bliskim godne życie. Myśleliście nad tym co by było gdyby przez rok, dwa poświęcić swój czas na zrealizowanie projektów, które w przyszłości generowały by przyzwoity dochód. Pewnie zaraz padnie pytanie jak to zrobić. 

Więc po kolei. Jesteś młodym człowiekiem z  wykształceniem (nieważne jakim), posiadasz zawód, tytuł czy ukończony kurs. Nie palisz, nie pijesz częściej niż raz w miesiącu alkoholu. Nie jesteś osobą nastawioną na konsumpcyjny styl życia. Powiedzmy, że posiadasz nic. Rodzice nie dali Ci pracy, mieszkania,  samochodu i innych tego typu rzeczy. Jesteś młody posiadasz niewiele ubrań i kilka rzeczy na start. Jak kupić czas? Poszukać oferty pracy za granicą. Brzmi prosto, jednak musisz być świadom kilku spraw:

  • Przed wyjazdem sprawdź dokładnie firmę czy agencję pracy. 
  • Wypytaj o wszystkie szczegóły związane z samą pracą, zakwaterowaniem, transportem  do pracy. Dla własnego bezpieczeństwa zażądaj wykazu tych informacji na maila.
  • Musisz mieć pieniądze na bilet, pierwszy miesiąc życia.
  • Musisz być przygotowany na wszystko.
  • Miej duży zapał do pracy i ogromne samozaparcie.

Gdy to wszystko sprawdzisz, przemyślisz, jedź i zarób pieniądze na kupno czasu. Nie będzie lekko. Jednak tak jak my, po jakimś czasie wrócisz do kraju i będziesz mógł kupić czas, realizować swoje pomysły oraz projekty. Brzmi prosto ale wymaga zdecydowania, samozaparcia i chęci. Pamiętaj jesteś młody ciałem albo duchem działaj. Oczywiście nie każdemu to się uda, bo to nie jest cudowny przepis na rozwiązanie Twoich problemów. Pamiętaj jak to ujął wybranek mojego serca: „plany są po to żeby je zmienić, przesuwać, natomiast cele są po to aby je realizować”. Zatem realizuj swoje cele. 

Będąc za granicą żyliśmy zwyczajnie. Od czasu do czasu kupowaliśmy sobie ubrania czy obuwie. Jedliśmy to na co mieliśmy ochotę, swoją drogą jedzenie za granicą jest paskudne nie było zbyt dużego wyboru. Z czasem kupiliśmy sobie rowery aby dojeżdżać do pracy, czy zmieniliśmy model telefonu na nowszy. Nie żyliśmy ponad stan. Po 9 miesiącach pracy za granicą możemy pozwolić sobie na dwa lata zwyczajnego życia w Polsce. Na wynajem mieszkania przez ten czas, godne wyżywienie czy kupienie sobie czegoś extra co jakiś czas. Te dwa lata nie będą zmarnowane, już generujemy przychód w Polsce, nasz kapitał rośnie. 

Takie rozwiązanie nie będzie dobre dla rodzin z dziećmi. Żadne pieniądze nie są warte rozłąki. Poza tym ciężko jest odłożyć pieniądze. Za granicą trzeba płacić za mieszkanie, ubezpieczeni czy jedzenie. W Polsce trzeba równocześnie płacić za drugie mieszkanie rodziny czasami i jedzenie oraz inne potrzeby w przypadku młodych mam. Z jednej pensji nawet zagranicznej jest ciężko utrzymać rodzinę i odłożyć pieniądze. 
Zatem resumując, można kupić czas tylko trzeba chcieć.  
W życiu bywa raz słodko, a raz gorzko. Jak będzie zależy od Ciebie.

Cicha – PoCichemu